ՀՀ պաշտպանության նախարարի այցն Արցախ
12 Փետրվարի, 2016 16:57Փետրվարի 11-ին հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական գերատեսչությունների փոխհամագործակցության և գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակում Արցախ այցելած ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանի ուղեկցությամբ եղավ բանակային բնագծի մի շարք հատվածներում և ծանոթացավ հակամարտ զորքերի շփման գոտում տիրող իրավիճակին:
Շրջայցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարին ներկայացվեց առաջնագծի պաշտպանական համակարգի ամրապնդմանն ուղղված գործողությունների համալիրը, դրանցում ներդրված մարտավարական ու տեխնիկական նորարարությունները:
Այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանի հետ միասին զորամասերից մեկում անձնակազմի հետ մասնակցեցին նախաճաշին, ինչպես նաև շարահրապարակում զրուցեցին անձնակազմի հետ: Հայկական երկու պետությունների պաշտպանության նախարարները միասին հարվածային զորամիավորումներից մեկում ծանոթացան զորքերի մարտական պատրաստության գործընթացին, հետևեցին մոտահրաձգային ստորաբաժանումների կողմից անցկացվող հետևակի մարտական մեքենաների գործնական հրաձգության պարապմունքներին:

Визит министра обороны РА в Арцах
12 Февраля, 2016 16:5711 февраля в рамках взаимодействия и координации действий военных ведомств двух армянских республикпосетивший Арцах министр обороны РА Сейран Оганян побывал на нескольких участках линии соприкосновениясторон конфликта и ознакомился с ситуацией.
В ходе визита министру обороныРА был представлен комплекс работ по укреплению переднего края, задействованные стратегические и технические нововведения.
В ходе визита министр обороны РА вместе с министром обороны НКР Левоном Мнацаканяном позавтракали с личным составом в одной из войсковых частей,а также побеседовали с военнослужащими на плацу.Министры обороны двух армянских государств в одном из ударных воинских соединений ознакомились с процессом боевой подготовки войск, понаблюдали за учебными стрельбами БМП, проводимыми мотострелковыми подразделениями.