23 Դեկտեմբերի, 2015 12:03ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը 2015թ. դեկտեմբերի 23-ին Մոսկվայում կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին, որի օրակարգի համաձայն կդիտարկվեն 20-ից ավելի հարցեր` համագործակցության տարբեր ուղղություններով:
Նիստի ավարտից հետո նախատեսվում են Սեյրան Օհանյանի երկկողմ հանդիպումներ Ռուսաստանի Դաշնության և Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարների, ինչպես նաև Ղրղզստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի հետ:

23 Декабря, 2015 12:03Возглавляемая министром обороны РА Сейраном Оганяном делегация 23-го декабря 2015г. примет участие в очередном заседании Совета министров обороны государств-участников СНГ, на котором будет рассмотрено более 20-и вопросов повестки, касающихся различных направлений сотрудничества.
По окончании заседания предусмотрены встречи двусторонние встречи С.М. Оганяна с министрами обороны Российской Федерации и Республики Беларусь, а также с начальником Генштаба ВС Республики Кыргызстан.