Ընդունելություն ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում
1 Դեկտեմբերի, 2015 14:12Դեկտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպում ունեցավ Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորեց դեսպանին ՀՀ-ում Իրանի դիվանագիտական առաքելության ղեկավարությունն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթեց հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին հայ-իրանական բազմաբովանդակ համագործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:

Reception at the Administrative Complex of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia
1 December, 2015 14:12On December 1st, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan held a meeting with the newly appointed Ambassador of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Seyyed Kazem Sajjadi.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador on his appointment as the head of the mission of Iran in Armenia, and expressed his wishes for the development of Armenia-Iran relations.
During the meeting, the two sides discussed questions concerning the multifaceted relationship between Armenia and Iranian, regional issues, and issues concerning the normalization of regional conflicts.