Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հնդկաստանի Հանրապետության Պաշտպանական ազգային քոլեջի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 31-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հնդկաստանի Հանրապետության Պաշտպանական ազգային քոլեջի հրամանատար, ավիացիայի մարշալ Մանիշ Կումար Գուպտայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հնդկաստանի Պաշտպանական ազգային քոլեջի ղեկավար կազմի, ուսանողների և ունկնդիրների պատվիրակությունը Հայաստանում է՝ բարձրաստիճան սպաների ուսումնական գործընթացի շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական կրթության, մասնավորապես՝ բարձրաստիճան սպաների կրթության բնագավառում Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր։

Сурен Папикян принял делегацию Национального колледжа обороны Республики Индия
31 августа министр обороны Сурен Папикян принял делегацию, возглавляемую командующим Национальным колледжем обороны Республики Индия, маршалом авиации Манишем Кумаром Гуптой.
Делегация руководящего состава, студентов и слушателей Национального колледжа обороны Индии находится в Армении в рамках учебного процесса для высокопоставленных офицеров.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Арменией и Индией в области военного образования, в частности, образования высокопоставленных офицеров.