Արման Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության ղեկավարին
14 Հուլիսի, 2026 21:45Հուլիսի 14-ին պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության ղեկավար Սատու Կոյվուին:
Արման Սարգսյանը շնորհավորել է Սատու Կոյվուին Հայաստանում ԵՄ առաքելության ղեկավարությունը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել առաքելության իրականացման գործում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը վերաբերող հարցեր։

Arman Sargsyan received the Head of the European Union Mission in Armenia
14 July, 2026 21:45On July 14, Deputy Minister of Defence Arman Sargsyan received the Head of the European Union Mission in Armenia, Satu Koivu, at the administrative complex of the Ministry of Defence.
Arman Sargsyan congratulated Satu Koivu on assuming the leadership of the EU Mission to Armenia and wished him success in the accomplishment of the mission.
During the meeting, issues related to the activities of the EU Civilian Mission in Armenia were discussed.