Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ
5 Մայիսի, 2026 21:55Մայիսի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում հանդիպել է Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձել փոխգործակցության հեռանկարներին:
Երկուստեք կարևորվել են ռազմական կրթության, մասնագիտական փորձի փոխանակման, վարժանքների և ռազմատեխնիկական համագործակցության ուղղությունները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցությանն առաջիկայում գործնական ընթացք հաղորդելու վերաբերյալ։

Suren Papikyan met with Slovak Deputy Prime Minister and Minister of Defence Robert Kaliňák
5 May, 2026 21:55On May 5, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with Slovak Deputy Prime Minister and Minister of Defence Robert Kaliňák in Warsaw.
During the meeting, the parties discussed issues related to Armenia-Slovakia cooperation in the defence sector and the prospects for cooperation.
Both sides emphasized the importance of military education, professional training experience exchange, exercises and military-technical cooperation.
An agreement was reached to put the cooperation into practical operation in the near future.
The meeting was also attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Poland Alexander Arzoumanian.