Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ
5 Մայիսի, 2026 21:55Մայիսի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում հանդիպել է Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձել փոխգործակցության հեռանկարներին:
Երկուստեք կարևորվել են ռազմական կրթության, մասնագիտական փորձի փոխանակման, վարժանքների և ռազմատեխնիկական համագործակցության ուղղությունները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցությանն առաջիկայում գործնական ընթացք հաղորդելու վերաբերյալ։

Сурен Папикян встретился с вице-премьером Словакии, министром обороны Робертом Калиняком
5 Мая, 2026 21:555 мая министр обороны РА Сурен Папикян в Варшаве встретился с вице-премьером Словакии, министром обороны Робертом Калиняком.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-Словакия в сфере обороны, коснулись перспектив взаимодействия.
Стороны отметили важность направлений военного образования, обмена профессиональным опытом, учений и военно-технического сотрудничества.
Была достигнута договоренность о придании практического импульса сотрудничеству в ближайшем будущем.
Во встрече также принял участие чрезвычайный и полномочный посол Армении в Польше Александр Арзуманян.