Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ԳԴՀ պաշտպանության դաշնային նախարար Բորիս Պիստորիուսի հետ
14 Մայիսի, 2025 08:01Մայիսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում հանդիպել է ԳԴՀ պաշտպանության դաշնային նախարար Բորիս Պիստորիուսի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԳԴՀ համագործակցության ընթացքը և զարգացման հեռանկարները: Կողմերը բարձր են գնահատել գործակցության ներկա մակարդակը և այն ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:

Suren Papikyan met with the Federal Minister of Defence of the FRG Boris Pistorius
14 May, 2025 08:01On May 13, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Federal Minister of Defence of the FRG Boris Pistorius, in Berlin.
During the meeting, the progress and development prospects of Armenia-Germany cooperation in the defence sector were discussed. Both parties highly appreciated the current level of cooperation and expressed their commitment to further developing it.
The interlocutors also addressed issues related to regional and international security.