Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Ավստրիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
23 Ապրիլի, 2025 16:28Ապրիլի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Ավստրիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռոբերտ Գերշներին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել հաջողություններ Հայաստանի ու Ավստրիայի միջև համագործակցության զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ավստրիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքն ու հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Austria to Armenia
23 April, 2025 16:28On April 23, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Austria to Armenia, Robert Gerschner.
Minister Papikyan congratulated Ambassador Gerschner on assuming his post and wished him success in further strengthening of the cooperation between Armenia and Austria.
During the meeting, the sides discussed the current state and prospects of cooperation between Armenia and Austria in the field of defence, as well as issues related to regional and international security.