ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության պաշտպանության նախարարի հետ
15 Փետրվարի, 2025 15:47ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության պաշտպանության նախարար Ռուբեն Բրեկելմանսի հետ։
Նախարարները քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Նիդերլանդներ համագործակցության հեռանկարները։
Կողմերը հեռանկարային են համարել ռազմական կրթության, վարժանքների, փորձի փոխանակման և այլ ուղղությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։

The Minister of Defence of the Republic of Armenia met with the Minister of Defence of the Kingdom of the Netherlands
15 February, 2025 15:47On February 15, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister of Defence of the Kingdom of the Netherlands Ruben Brekelmans.
The Ministers discussed prospects for Armenia-Netherlands cooperation in the defence sector, identifying military education, joint exercises, experience exchange, and other areas of cooperation.
They also addressed issues related to regional and international security.