Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարի հետ
15 Փետրվարի, 2025 13:33ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Դովիլե Սակալիենեի հետ։
Նախարարները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացքը, նախանշվել են փոխգործակցության նոր ուղղություններ։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել սերտ համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ ձևաչափերով։

Suren Papikyan met with the Minister of National Defence of the Republic of Lithuania
15 February, 2025 13:33On February 15, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister of National Defence of the Republic of Lithuania Dovilė Šakalienė.
The Ministers reviewed the progress of bilateral cooperation and identified new areas for cooperation.
Both parties reaffirmed their commitment to strengthening cooperation bilaterally and within NATO and EU formats.