Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
11 Փետրվարի, 2025 18:50Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի հետ:
Երկուստեք գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։ Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Նախարարներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հնդկաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը և ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։

Сурен Папикян встретился с министром обороны Индии
11 Февраля, 2025 18:50В рамках рабочего визита в Индию министр обороны РА Сурен Папикян 11 февраля встретился с министром обороны Индии Раджнатхом Сингхом.
Стороны выразили удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества. Были обсуждены возможности расширения сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны.
Министры также затронули вопросы региональной и международной безопасности.
Во встрече также приняли участие чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Индии Ваагн Афян и председатель Военно-промышленного комитета министерства высокотехнологической промышленности Арам Дживанян.