Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
11 Փետրվարի, 2025 18:50Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի հետ:
Երկուստեք գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։ Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Նախարարներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հնդկաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը և ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։

Suren Papikyan held a meeting with the Minister of Defence of India
11 February, 2025 18:50On February 11 on the sidelines of his working visit to India, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan held a meeting with the Minister of Defence of India, Rajnath Singh.
Both parties expressed their satisfaction with the current state of bilateral cooperation and explored avenues for further expanding defence cooperation between Armenia and India.
Additionally, the Ministers exchanged views on regional and international security issues.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to India Vahagn Afyan and the Chairman of the Military-Industrial Committee of the Ministry of High-Tech Industry Aram Jivanyan also attended the meeting.