Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
16 Հունվարի, 2025 17:10Հունվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային, Հայաստանում նորանշանակ ռազմական կցորդ, ՌՕՈՒ գնդապետ Մանիշ Տոլանիին և առաքելությունն ավարտող ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Նավին Նիջհավանին:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Հայաստանում առաքելությունն ստանձնող ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ իր առաքելության ընթացքում՝ կարևորելով առաջին անգամ Երևանում նստավայրով Հնդկաստանի ռազմական կցորդ նշանակելու հանգամանքը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել բրիգադի գեներալ Նավին Նիջհավանին՝ Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար, և հանդիպման ավարտին պարգևատրել «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

16 Января, 2025 17:1016 января министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в Армении Нилакши Саха Синху, новоназначенного военного атташе в Армении полковника ВВС Маниша Толани и военного атташе, завершающего миссию, бригадного генерала Навина Ниджхавана.
Сурен Папикян поздравил военного атташе, приступившего к выполнению своей миссии в Армении, пожелал успехов в его деятельности, подчеркнув важность назначения первого военного атташе Индии с резиденцией в Ереване.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны, а также вопросы региональной и международной безопасности.
Министр обороны Сурен Папикян выразил благодарность бригадному генералу Навину Ниджхавану за вклад в развитие сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны и в завершение встречи наградил его медалью «За военное сотрудничество».