Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
16 Հունվարի, 2025 17:10Հունվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային, Հայաստանում նորանշանակ ռազմական կցորդ, ՌՕՈՒ գնդապետ Մանիշ Տոլանիին և առաքելությունն ավարտող ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Նավին Նիջհավանին:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Հայաստանում առաքելությունն ստանձնող ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ իր առաքելության ընթացքում՝ կարևորելով առաջին անգամ Երևանում նստավայրով Հնդկաստանի ռազմական կցորդ նշանակելու հանգամանքը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել բրիգադի գեներալ Նավին Նիջհավանին՝ Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար, և հանդիպման ավարտին պարգևատրել «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to Armenia
16 January, 2025 17:10On January 16, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to Armenia, Ms. Nilakshi Saha Sinha, accompanied by newly appointed Defence Attaché to Armenia, Air Force Group Captain Manish Tolani, and the outgoing Defence Attaché, Brigadier General Naveen Nijhawan.
Minister Papikyan extended his congratulations to Group Captain Tolani on his appointment, wishing him success in his mission and highlighting the significance of having an Indian Defence Attaché with residence in Yerevan for the first time.
The meeting focused on discussions concerning defence cooperation between Armenia and India, as well as regional and international security issues.
Minister Papikyan expressed his gratitude to Brigadier General Naveen Nijhawan for his valuable contributions to the enhancement of defence cooperation between the two nations. The Minister awarded Brigadier General Nijhawan the Medal for Military Cooperation at the conclusion of the meeting.