Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Բելգիայի դեսպանին
23 Մայիսի, 2024 17:40Մայիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկ դե Մույնքին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան դե Մույնքին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, և հաջողություն մաղթել կարևոր առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկու երկրների պաշտպանության նախարարությունների միջև համագործակցության հեռանկարները:
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Сурен Папикян принял Посла Бельгии
23 Мая, 2024 17:4023 мая министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Бельгии в Республике Армения Эрика де Муйнка.
Министр обороны поздравил посла де Муйнка со вступлением в должность и пожелал успехов в деле реализации важной миссии.
В ходе встречи были обсуждены перспективы сотрудничества между министерствами обороны двух стран. Стороны также обсудили вопросы проводимых в Вооруженных силах Армении реформ и региональной безопасности.