Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Բելգիայի դեսպանին
23 Մայիսի, 2024 17:40Մայիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկ դե Մույնքին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան դե Մույնքին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, և հաջողություն մաղթել կարևոր առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկու երկրների պաշտպանության նախարարությունների միջև համագործակցության հեռանկարները:
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan received Ambassador of the Kingdom of Belgium
23 May, 2024 17:40On May 23, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to the Republic of Armenia, Eric de Muynck.
The Minister of Defence congratulated Ambassador de Muynck on commencing his mission in Armenia and wished him success in fulfilling his responsible duties.
During the meeting, the perspectives of cooperation between the defence ministries of the two countries were discussed.
Regional security issues and the ongoing reforms in the Armenian Armed Forces were also addressed.