Անցկացվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման գործընթացի կրակային պատրաստության քննությունը
28 Նոյեմբերի, 2023 14:10
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ՊՆ զորավարժարաններից մեկում անցկացվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման գործընթացի կրակային պատրաստության քննությունը։
Քննական գործընթացին հետևել են ՀՀ պաշտպանության նախարար, ատեստավորման առաջին հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը և պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։
Քննության ավարտին, դիմելով ատեստավորման գործընթացին կամավոր ներգրավված գեներալներին ու բարձրաստիճան սպաներին, նախարար Պապիկյանն ընդգծել է, որ ակնհայտ է այն դրական ազդեցությունը, որ ատեստավորման գործընթացը թողել է ԶՈՒ մարտական պատրաստականության բարձրացման վրա։

Был проведен экзамен по огневой подготовке процесса аттестации высшего и старшего офицерского составов ВС
28 Ноября, 2023 14:10
28 ноября на одном из полигонов МО РА был проведен экзамен по огневой подготовке процесса аттестации высшего и старшего офицерского составов ВС.
За экзаменационным процессом следили министр обороны РА, председатель первой аттестационной комиссии Сурен Папикян и первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.
По завершению экзамена, обращаясь к генералам и высокопоставленным офицерам, добровольно участвующим в процессе аттестации, министр Папикян подчеркнул очевидно положительное влияние, которое оказал процесс аттестации на повышение боевой готовности ВС.