Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարին
17 Նոյեմբերի, 2023 13:32Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեին:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողության ժամանակ հնչել են Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի պետական օրհներգերը:
Պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցից հետո տեղի է ունեցել ընդլայնված կազմերով հանդիպում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել համագործակցության ներկա մակարդակը։ Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը միմյանց ներկայացրել են նաև երկու երկրների զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ:
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարարները ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև երկկողմ համագործակցության պլանը։
Այնուհետև Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեն ՊՆ վարչական համալիրի տարածքում անվանական եղևնի է տնկել։

Сурен Папикян принял министра обороны Грузии
17 Ноября, 2023 13:3217 ноября министр обороны РА Сурен Папикян в административном комплексе МО принял прибывшего с официальным визитом в Армению министра обороны Грузии Джуаншера Бурчуладзе.
В ходе торжественной церемонии встречи прозвучали государственные гимны Республики Армения и Грузии.
После частной беседы министров обороны двух стран состоялась встреча в расширенном составе.
В ходе встречи стороны высоко оценили нынешний уровень сотрудничества. Были обсуждены вопросы армяно-грузинского сотрудничества в сфере обороны и региональной безопасности.
Стороны представили друг другу детали проводимых в вооруженных силах обеих стран реформ.
По окончании встречи министры обороны подписали план двустороннего сотрудничества между министерством обороны РА и министерством обороны Грузии.
Затем министр обороны Грузии Джуаншер Бурчуладзе посадил именную ель на территории административного комплекса МО.