Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարին
17 Նոյեմբերի, 2023 13:32Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեին:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողության ժամանակ հնչել են Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի պետական օրհներգերը:
Պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցից հետո տեղի է ունեցել ընդլայնված կազմերով հանդիպում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել համագործակցության ներկա մակարդակը։ Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը միմյանց ներկայացրել են նաև երկու երկրների զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ:
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարարները ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև երկկողմ համագործակցության պլանը։
Այնուհետև Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեն ՊՆ վարչական համալիրի տարածքում անվանական եղևնի է տնկել։

Suren Papikyan received the Minister of Defence of Georgia
17 November, 2023 13:32On November 17, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Minister of Defence of Georgia Juansher Burchuladze at the premises of the Ministry of Defence, who had arrived in Armenia on an official visit.
During the welcoming ceremony, the national anthems of the Republic of Armenia and Georgia were played.
An expanded meeting was followed after the tête-à-tête conversation of the defence ministers.
The interlocutors highly valued the current status of cooperation. Issues related to Armenian-Georgian defence cooperation and regional security were discussed.
The sides presented the details on ongoing reforms in the armed forces of the both countries.
Following the official meeting, a bilateral cooperation plan between the Ministry of Defence of the Republic of Armenia and the Ministry of Defence of Georgia was signed by the Defence Ministers.
Afterwards, the Minister of defence of Georgia Juansher Burchuladze planted a personalized spruce on the territory of the administrative complex of the MoD.