Սուրեն Պապիկյանն այցելել է առաջնագիծ
Մարտական մի շարք հենակետերում նախարարը հետևել է մարտական հերթապահության կրմանը, ինչպես նաև` հենակետերի կառուցման, կահավորման, ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին, համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ քննարկել առաջնագծում իրականացվող աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցվել է տարեկան պլանով նախատեսված աշխատանքների ընթացքի և առաջիկա անելիքների մասին:
Պատասխանատուները ներկայացրել են ամրաշինական և ինժեներական աշխատանքների, մարտական դիրքերի, առաջնագիծ տանող ճանապարհների կառուցման և վերանորոգման համալիր ծրագիրը, որն իրականացվում է սահմանված ժամկետներում և նախանշված ծավալներով:
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը զրուցել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ, մաղթել զգոն ու անվտանգ ծառայություն` պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելիս:

Suren Papikyan visited the frontier
The Minister watched the implementation of combat duty at several outposts, as well as their construction, equipment, engineering and fortification activities. Minister Papikyan discussed a range of issues with the heads of the relevant subdivisions on some activities being carried out on the frontline.
The Head of the Defence Agency was briefed on the progress of the works according to the annual plan and upcoming duties.
Those in charge presented the complex project of the fortification and engineering activities, combat outposts, construction and repair of roads leading to the frontier, which is supposed to be conducted within deadlines and in a specified range.
During the visit, Minister Papikyan talked with the servicemembers on combat duty and wished them alert and safe service while carrying out that responsible mission.