Սուրեն Պապիկյանն այցելել է առաջնագիծ
Մարտական մի շարք հենակետերում նախարարը հետևել է մարտական հերթապահության կրմանը, ինչպես նաև` հենակետերի կառուցման, կահավորման, ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին, համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ քննարկել առաջնագծում իրականացվող աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցվել է տարեկան պլանով նախատեսված աշխատանքների ընթացքի և առաջիկա անելիքների մասին:
Պատասխանատուները ներկայացրել են ամրաշինական և ինժեներական աշխատանքների, մարտական դիրքերի, առաջնագիծ տանող ճանապարհների կառուցման և վերանորոգման համալիր ծրագիրը, որն իրականացվում է սահմանված ժամկետներում և նախանշված ծավալներով:
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը զրուցել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ, մաղթել զգոն ու անվտանգ ծառայություն` պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելիս:

Сурен Папикян посетил передовую
На ряде боевых опорных пунктов министр проследил за несением боевого дежурства, а также за строительством, оснащением опорных пунктов, инженерными и фортификационными работами, обсудил с руководителями соответствующих подразделений ряд вопросов, касающихся осуществляемых на передовой работ.
Главе оборонного ведомства доложили о ходе работ, предусмотренных годовым планом и предстоящих планах.
Ответственные лица представили комплексную программу строительства и ремонта фортификационных и инженерных работ, боевых позиций, дорог, ведущих на передовую, которая осуществляется в установленные сроки и в намеченных объемах.
В ходе визита министр Папикян побеседовал с военнослужащими, несущими боевое дежурство, пожелал бдительной и безопасной службы при выполнении ответственной миссии.