ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
24 Մայիսի, 2023 13:13Մայիսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-ֆրանսիական համագործակցության ներկա մակարդակը:
Դեսպան Լույոյի խնդրանքով պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։

Министр обороны РА принял Посла Франции
24 Мая, 2023 13:1324 мая министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Армении Анн Луйо.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов относительно армяно-французского сотрудничества в оборонной сфере и региональной безопасности.
Собеседники высоко оценили нынешний уровень армяно-французского сотрудничества.
По просьбе посла Луйо глава оборонного ведомства представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе.