Մեկնարկել են ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքները
2023 թվականի ուսումնական տարվա պատրաստության պլանի համաձայն՝ մարտի 28-ին ՊՆ վարչական համալիրում մեկնարկել են ՀՀ ԶՈՒ ղեկավար կազմի հետ անցկացվող եռօրյա օպերատիվ հավաքները։
Հավաքների ընթացքում կլինեն զեկույցներ, դասախոսություններ, կանցկացվեն ցուցադրական պարապմունքներ։
Հավաքների առաջին օրը մասնակիցներին ողջունել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ Անդրադառնալով տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական իրավիճակին և այդ համատեքստում զինված ուժերի առջև դրված խնդիրներին, նախարարը կարևորել է զորքերում մարտունակության շարունակական բարձրացումը, առաջնագծի կահավորման և ամրաշինական աշխատանքների իրականացումը, ինչպես նաև անդրադարձել զինված ուժերում մեկնարկած բարեփոխումներին։

Стартовали оперативные сборы с руководящим составом ВС РА
Согласно плану подготовки на 2023 учебный год, 28 марта в административном комплексе министерства обороны РА стартовали трехдневные оперативные сборы с руководящим составом ВС РА.
В ходе учений будут представлены доклады, проведены лекции и показательные занятия.
В первый день сборов участников приветствовал министр обороны Сурен Папикян. Коснувшись военно-политической ситуации в регионе и поставленных в этом контексте перед вооруженными силами задачах, глава оборонного ведомства отметил важность непрерывного повышения боеспособности, оснащения передовой и проведения работ по их укреплению. Он также поговорил о стартовавших в вооруженных силах реформах.