Մեկնարկել են ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքները
2023 թվականի ուսումնական տարվա պատրաստության պլանի համաձայն՝ մարտի 28-ին ՊՆ վարչական համալիրում մեկնարկել են ՀՀ ԶՈՒ ղեկավար կազմի հետ անցկացվող եռօրյա օպերատիվ հավաքները։
Հավաքների ընթացքում կլինեն զեկույցներ, դասախոսություններ, կանցկացվեն ցուցադրական պարապմունքներ։
Հավաքների առաջին օրը մասնակիցներին ողջունել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ Անդրադառնալով տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական իրավիճակին և այդ համատեքստում զինված ուժերի առջև դրված խնդիրներին, նախարարը կարևորել է զորքերում մարտունակության շարունակական բարձրացումը, առաջնագծի կահավորման և ամրաշինական աշխատանքների իրականացումը, ինչպես նաև անդրադարձել զինված ուժերում մեկնարկած բարեփոխումներին։

28 March, 2023 10:50
According to the training plan for the 2023 educational year, on March 28, the three-day operational meetings commenced in the administrative complex of the Ministry of Defece with the leadership of the RA Armed Forces.
There will be reports, lectures and demonstrative trainings within the meetings.
Defence Minister Suren Papikyan greeted the attendees on the first day of the meetings.
Touching upon the regional military-political situation and the challenges the Armed Forces are facing, the Minister highlighted the importance on continuous strengthening of the troops’ combat capability, the implementation of the front line fortification works, as well as discussed in detail the reforms launched in the Armed Forces.