Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության նորագույն նմուշների
20 Փետրվարի, 2023 14:25Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանն այցելել է նաեւ հայկական տաղավար:

Suren Papikyan got acquainted with the latest models of the military industry
RA Defence Minister Suren Papikyan took part in the official opening ceremony of the "IDEX AND NAVDEX 2023" exhibition during his working visit to the United Arab Emirates, on February 20, after which the visitation of the Minister of Defence to the pavilions of the companies presented at the exhibition began .
Suren Papikyan got acquainted with a number of the latest models of the military industry, had meetings with the leaders of large military industrial companies, discussed a number of issues related to military cooperation.