ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ճապոնիայի դեսպանին
16 Փետրվարի, 2023 14:56Փետրվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին և ՀՀ-ում Ճապոնիայի ռազմական կցորդ Յոշիդա Կենսուկեին։
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին և ռազմական կցորդին Ճապոնիայի ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին։
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության հնարավորություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր։

The Minister of Defence of Armenia received the Ambassador of Japan
16 February, 2023 14:56On February 16, RA Defence Minister Suren Papikyan received Japan's Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Fukushima Masanori and Japan's military attaché to Armenia Yoshida Kensuke.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador and the military attaché on the occasion of the National Day of Japan.
During the meeting, reference was made to the latest developments in the region.
The possibilities of bilateral cooperation in the field of defence, as well as issues related to regional security, were discussed.