Սուրեն Պապիկյանը պատվո դրոշ է հանձնել ուսումնական լավագույն զորամասի հրամանատարին
2 Փետրվարի, 2023 18:30Փետրվարի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ N ուսումնական զորամաս։ Շրջելով զորամասի տարածքում նախարար Պապիկյանը հետևել է ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանը, օրվա կարգացուցակով սահմանված դասընթացների և պարապմունքների անցկացմանը։
Շրջայցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է նաև ձմեռային զորակոչի շրջանակում ԶՈՒ շարքերը համալրած նորակոչիկների հետ։
Հետաքրքրվելով նրանց ծառայությամբ ու տրամադրությամբ՝ Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ զինվորների ծառայությունն առավել հարմարավետ և արդյունավետ դարձնելու համար արվում է առավելագույնը։ Նախարարը նաև ներկայացրել է որոշ մանրամասներ՝ իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ։
2022 թվականի ուսումնական տարվա արդյունքներով, մարտական պատրաստության բարձր ցուցանիշների, զինվորական օրինակելի կարգապահության համար, զորամասը ճանաչվել է ուսումնական լավագույն զորամաս։ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը զորամասի հրամանատարին է հանձնել պատվո դրոշը։

Suren Papikyan presented a flag of honor to the commander of the best training military unit
2 February, 2023 18:30On February 2, RA Minister of Defence Suren Papikyan visited the training military unit of the Ministry of Defence. Walking around the territory of the military unit, Minister Papikyan observed the organization of the educational process, the conduct of courses and trainings determined by the order of the day.
During the visit, the head of the defence department also met with new conscripts who joined the Armed Forces as part of the winter conscription.
Inquiring about the soldiers’ service and mood, Suren Papikyan assured that everything is being done to make their service more comfortable and efficient. The minister also presented some details regarding the implemented reforms.
According to the results of the 2022 academic year, the military unit was recognized as the best training military unit for its high indicators of combat training and exemplary military discipline. Minister of Defence Suren Papikyan handed over the flag of honor to the commander of the military unit.