Սուրեն Պապիկյանը պատվո դրոշ է հանձնել ուսումնական լավագույն զորամասի հրամանատարին
2 Փետրվարի, 2023 18:30Փետրվարի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ N ուսումնական զորամաս։ Շրջելով զորամասի տարածքում նախարար Պապիկյանը հետևել է ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանը, օրվա կարգացուցակով սահմանված դասընթացների և պարապմունքների անցկացմանը։
Շրջայցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է նաև ձմեռային զորակոչի շրջանակում ԶՈՒ շարքերը համալրած նորակոչիկների հետ։
Հետաքրքրվելով նրանց ծառայությամբ ու տրամադրությամբ՝ Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ զինվորների ծառայությունն առավել հարմարավետ և արդյունավետ դարձնելու համար արվում է առավելագույնը։ Նախարարը նաև ներկայացրել է որոշ մանրամասներ՝ իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ։
2022 թվականի ուսումնական տարվա արդյունքներով, մարտական պատրաստության բարձր ցուցանիշների, զինվորական օրինակելի կարգապահության համար, զորամասը ճանաչվել է ուսումնական լավագույն զորամաս։ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը զորամասի հրամանատարին է հանձնել պատվո դրոշը։

Сурен Папикян вручил почетный флаг командиру лучшей учебной воинской части
2 Февраля, 2023 18:302 февраля министр обороны РА Сурен Папикян посетил учебную воинскую часть Министерства обороны. Проходя по территории воинской части, министр Папикян наблюдал за организацией учебного процесса, проведением тренировок и занятий, определенных распорядком дня.
В ходе визита глава оборонного ведомства также встретился с призывниками, поступившими в ряды Вооруженных Сил в рамках зимнего призыва.
Поинтересовавшись службой и настроением солдат, Сурен Папикян заверил, что делается все, чтобы их служба была более комфортной и эффективной. Министр также представил некоторые подробности о проведенных реформах.
По итогам 2022 учебного года воинская часть признана лучшей учебной воинской частью за высокие показатели боевой подготовки и образцовую воинскую дисциплину. Министр обороны Сурен Папикян вручил почетный флаг командиру воинской части.