ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է սպա-իրավաբանների մասնագիտական հավաք
Հունվարի 25-ից 27-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է զորամիավորումների, զորամասերի և ռազմաուսումնական հաստատությունների սպա-իրավաբանների մասնագիտական հավաք՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանի ղեկավարությամբ:
Հավաքի ընթացքում առանձնահատուկ ուշադրության են արժանացել զինված ուժերում իրավական ուսուցման և իրավագիտակցության բարձրացման, իրավակարգի ապահովման, զինվորական կարգապահության ու օրինականության ամրապնդման, արատավոր երևույթների դեմ ուղղված միջոցառումների մշակման ու անցկացման հարցերը, ընդգծվել է իրավապահ մարմինների հետ համագործակցության խորացման կարևորությունը:
Հավաքի մասնակիցները Բանակի օրվան ընդառաջ այցելել են «Եռաբլուր» պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին:

A professional gathering of officer-lawyers was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence
27 January, 2023 17:00
From January 25 to 27, a professional gathering of officer-lawyers of army corps, military units and military training institutions was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence under the leadership of Deputy Minister of Defence Arman Sargsyan.
During the gathering, special attention was paid to improving legal education and legal awareness in the Armed Forces, ensuring law and order, strengthening military discipline and legality, developing and carrying out measures against vicious phenomena, and the importance of deepening cooperation with law enforcement agencies was emphasized.
On the eve of Army Day, the participants of the meeting visited the "Yerablur" pantheon, paid tribute to the memory of the heroes who sacrificed their lives for the defence of the Motherland.