ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան
Հունվարի 9-ին մեկնարկած ձմեռային զորակոչի աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան։
Զորակոչի գործընթացի պատասխանատուները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման, բուժզննման, ինչպես նաև վիճակահանության կազմակերպման ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տվել հանձնարարականներ՝ զորակոչի ամբողջ գործընթացն արդյունավետ և պատշաճ անցկացնելու համար։
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև ծառայության մեկնող երիտասարդների հետ և մաղթել բարի ծառայություն:

9 Января, 2023 16:30
Министр обороны РА Сурен Папикян, начальник Генерального штаба ВС, первый заместитель министра обороны, центр генерал-майора Эдуарда Асряна посетили сборный пункт МО, чтобы на месте ознакомиться с работами зимнего призыва который начался 9 января.
Ответственные за призывной процесс представили начальнику оборонного ведомства процесс встречи и приема, медицинского обследования призывников, а также организацию жеребьевки.
Сурен Папикян обошел сборный пункт, дал указания эффективно и правильно провести весь призывной процесс.