ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան
Հունվարի 9-ին մեկնարկած ձմեռային զորակոչի աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան։
Զորակոչի գործընթացի պատասխանատուները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման, բուժզննման, ինչպես նաև վիճակահանության կազմակերպման ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տվել հանձնարարականներ՝ զորակոչի ամբողջ գործընթացն արդյունավետ և պատշաճ անցկացնելու համար։
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև ծառայության մեկնող երիտասարդների հետ և մաղթել բարի ծառայություն:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia visited the central assembly point of the Defence Ministry
9 January, 2023 16:30
RA Minister of Defence Suren Papikyan, Chief of the General Staff of the Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan's center visited the assembly point of the Defence Ministry in order to get acquainted on site with the works of the winter conscription that started on January 9.
Those responsible for the conscription process presented to the head of the defence department the process of meeting and accepting, medical examination of the conscripts, as well as the organization of the draw.
Suren Papikyan toured the assembly point, gave instructions to conduct the whole conscription process effectively and properly.