Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին
19 Դեկտեմբերի, 2022 10:30ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՉԺՀ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յունին։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Չինաստանի դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ ավագ գնդապետ Ան Ցյանը։
Կողմերը բարձր են գնահատել երկկողմ համագործակցության մակարդակը, այդ թվում՝ պաշտպանական ոլորտում։
Զրուցակիցները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համագործակցությունը խաղաղապահության, ռազմական կրթության և բժշկության, ինչպես նաև բարձրաստիճան պատվիրակությունների փոխադարձ այցելությունների կազմակերպման հարցերում։

Эдвард Асрян принял посла Китая
19 Декабря, 2022 10:30Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения, 1-й заместитель министра обороны, генерал-майор Эдвард Асрян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Фань Юня.
Старший полковник Ань Цянь, атташе по вопросам обороны посольства Китая, также присутствовал на встрече.
Стороны высоко оценили уровень двустороннего сотрудничества, в том числе в оборонной сфере.
Собеседники выразили готовность продолжить сотрудничество в области миротворчества, военного образования и медицины, а также организации взаимных визитов высокопоставленных делегаций.