Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է դեսպան Լին Թրեյսիին
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ։
Պաշտպանության նախարարը դեսպանին է ներկայացրել ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով առաջնագծում ստեղծված իրադրությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի շուրջ։
Սուրեն Պապիկյանը Լին Թրեյսիին ներկայացրել է տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, մասնավորապես Ադրբեջանի կողմից դեկտեմբերի 12-ից Լաչինի միջանցքի փակումը և դրա հետևանքով ի հայտ եկած հումանիտար լուրջ մարտահրավերները:
Ընդգծվել է ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ միջազգային հանրության հասցեական արձագանքի անհրաժեշտությունը:
Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Լին Թրեյսիի՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանի առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքը և մաղթել նորանոր ձեռքբերումներ ու հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ։

Сурен Папикян принял посла Линн Трейси
15 декабря министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении госпожу Линн Трейси по случаю завершения ее дипломатической миссии в нашей стране.
Министр обороны представил послу ситуацию, создавшуюся на линии фронта в результате последней военной агрессии Азербайджана.
Собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов, связанных с двусторонним сотрудничеством, а также региональной безопасностью.
Сурен Папикян представил Линн Трейси последние региональные события, в частности, закрытие Азербайджаном Лачинского коридора с 12 декабря и вытекающие из этого серьезные гуманитарные проблемы.
Подчеркнута необходимость целенаправленного реагирования международного сообщества на сложившуюся ситуацию.
Сурен Папикян высоко оценил работу Линн Трейси в ходе миссии Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении и пожелал ей новых достижений и успехов в дальнейшей деятельности.