Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է դեսպան Լին Թրեյսիին
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ։
Պաշտպանության նախարարը դեսպանին է ներկայացրել ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով առաջնագծում ստեղծված իրադրությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի շուրջ։
Սուրեն Պապիկյանը Լին Թրեյսիին ներկայացրել է տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, մասնավորապես Ադրբեջանի կողմից դեկտեմբերի 12-ից Լաչինի միջանցքի փակումը և դրա հետևանքով ի հայտ եկած հումանիտար լուրջ մարտահրավերները:
Ընդգծվել է ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ միջազգային հանրության հասցեական արձագանքի անհրաժեշտությունը:
Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Լին Թրեյսիի՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանի առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքը և մաղթել նորանոր ձեռքբերումներ ու հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ։

15 December, 2022 17:00
On December 15, RA Defence Minister Suren Papikyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Mrs. Lynn Tracy on the occasion of completing her diplomatic mission in our country.
The Minister of Defense presented to the ambassador the situation created on the front line as a result of the latest Azerbaijani military aggression.
The interlocutors exchanged views on a number of issues related to bilateral cooperation, as well as regional security.
Suren Papikyan presented the latest regional developments to Linn Tracy, in particular, the closure of the Lachin corridor by Azerbaijan since December 12 and the serious humanitarian challenges resulting from it.
The need for a targeted response of the international community to the current situation was stressed.
Suren Papikyan highly appreciated the work of Lynn Tracy during the mission of the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia and wished her new achievements and success in her future activities.