Տեղի է ունեցել ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցը
24 Նոյեմբերի, 2022 07:30Նոյեմբերի 23-ին Երևանում անցկացվել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանը՝ ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ազգային անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների, արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարների մասնակցությամբ։
Նիստից անմիջապես հետո կարճ առանձնազրույց են ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարները։ Սուրեն Պապիկյանը և Սերգեյ Շոյգուն մտքեր են փոխանակել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի վերաբերյալ։

A private conversation between the RA and RF Defence Ministers took place
24 November, 2022 07:30On November 23, a session of the Collective Security Council of the Collective Security Treaty Organization was held in Yerevan with the participation of the secretaries of the National Security Councils, Ministers of Foreign Affairs and Defence of the CSTO member states.
Immediately after the meeting, the Defense Ministers of the Republic of Armenia and the Russian Federation had a short private conversation. Suren Papikyan and Sergey Shoigu exchanged views on a number of issues of bilateral interest, as well as related to defense cooperation.