Տեղի է ունեցել ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցը
24 Նոյեմբերի, 2022 07:30Նոյեմբերի 23-ին Երևանում անցկացվել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանը՝ ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ազգային անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների, արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարների մասնակցությամբ։
Նիստից անմիջապես հետո կարճ առանձնազրույց են ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարները։ Սուրեն Պապիկյանը և Սերգեյ Շոյգուն մտքեր են փոխանակել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի վերաբերյալ։

Состоялась беседа между министрами обороны РА и РФ
24 Ноября, 2022 07:3023 ноября в Ереване было проведено заседание Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности с участием секретарей Советов национальной безопасности, министров иностранных дел и обороны государств-членов ОДКБ.
После окончания заседания министры обороны Республики Армения и Российской Федерации провели короткую беседу. Сурен Папикян и Сергей Шойгу обменялись мнениями по ряду вопросов, представляющих двусторонний интерес, а также связанных с оборонным сотрудничеством.