1 Նոյեմբերի, 2022 13:18Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում իրականացվող աշխատանքների, մասնավորապես՝ ձմեռային փուլի նախապատրաստական միջոցառումների, ինժեներական և թիկունքային ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախարարին զեկուցվել են հոկտեմբերի 14-ին անցկացված աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ, պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների

Совещание под руководством министра обороны РА
1 ноября под руководством министра обороны РА Сурена Папикяна состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие руководящий состав Министерства обороны РА, Вооруженных Сил и Генерального штаба Вооруженных Сил, командный состав армейских частей .
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов, связанных с работой, проводимой в вооруженных силах, в частности мероприятия по подготовке к зимнему этапу, инженерно-техническое и тыловое обеспечение.
Министр был проинформирован о выполнении поручений, данных в ходе рабочей встречи, состоявшейся 14 октября.
В связи с поднятыми проблемами министр обороны дал соответствующие указания и поручения руководителям ответственных подразделений.