1 Նոյեմբերի, 2022 13:18Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում իրականացվող աշխատանքների, մասնավորապես՝ ձմեռային փուլի նախապատրաստական միջոցառումների, ինժեներական և թիկունքային ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախարարին զեկուցվել են հոկտեմբերի 14-ին անցկացված աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ, պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների

Meeting headed by the Minister of Defence of the Republic of Armenia
1 November, 2022 13:18On November 1, a working meeting was held under the leadership of RA Minister of Defence Suren Papikyan, in which the leadership staff of the RA Ministry of Defence, the Armed Forces and the Armed Forces General Staff, the commanding staff of the army units participated.
During the meeting, a number of issues related to the work carried out in the Armed Forces, particularly preparatory measures for the winter phase, engineering and rear support were discussed.
The minister was informed about the implementation of the instructions given during the working meeting held on October 14.
In connection with the issues raised, the Minister of Defense gave appropriate instructions and tasks to the heads of responsible units.