ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
18 Հոկտեմբերի, 2022 14:30Հնդկաստան աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Շրի Ռաջնաթ Սինկհի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ, քննարկվել են համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցեր։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը և շնորհակալություն հայտնել միջազգային ատյաններում Հնդկաստանի հստակ դիրքորոշման համար։
Հանդիպման ավարտին Սուրեն Պապիկյանն իր գործընկերոջը հրավիրել է պաշտոնական այցով այցելել Հայաստան։

18 October, 2022 14:30As part of his working visit to India, RA Defence Minister Suren Papikyan met with Indian Defence Minister Shri Rajnath Singh.
The interlocutors expressed satisfaction with the current level of cooperation, the possibilities of expanding cooperation, a number of issues of bilateral military and military-technical cooperation were discussed.
The Defence Minister of Armenia presented the situation created as a result of the recent aggression of Azerbaijan and thanked for India's clear position in international platforms.
At the end of the meeting, Suren Papikyan invited his colleague to visit Armenia on an official visit.