ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին
17 Հոկտեմբերի, 2022 14:30Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին:
Պաշտպանության նախարարը ողջունել է առաքելության այցը Հայաստան, հայտնել առաքելության հետ համագործակցելու և առաքելությանն աջակցելու պատրաստակամություն:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել առաքելության հիմնական նպատակներն ու խնդիրները: Զրուցակիցները քննարկել են առաքելության գործունեության տեխնիկական և կազմակերպչական հարցեր:

Министр обороны РА принял членов Миссии ЕС по технической оценке
17 Октября, 2022 14:3017 октября министр обороны РА Сурен Папикян принял членов миссии ЕС по технической оценке.
Министр обороны приветствовал визит миссии в Армению, выразил готовность сотрудничать с миссией и поддержать миссию.
В ходе встречи министру обороны были представлены основные цели и задачи миссии. Собеседники обсудили технические и организационные вопросы деятельности миссии.