Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ԱՄՆ Ազգային պաշտպանության համալսարան
Սեպտեմբերի 8-ին, ԱՄՆ աշխատանքային այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է Վաշինգտոնում գտնվող Ազգային պաշտպանության համալսարան, որտեղ հանդիպում է ունեցել համալսարանի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մայքլ Փլենի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի և ԱՄՆ Ազգային պաշտպանության համալսարանի միջև համագործակցության զարգացումը ոչ միայն տարբեր դասընթացների կազմակերպման, այլև կրթական ծրագրերի և դասավանդման մեթոդաբանության մշակման ուղղությամբ։
Գեներալ-լեյտենանտ Մայքլ Փլենը, իր հերթին, հավաստել է իր պատրաստակամությունը` նպաստել ռազմական կրթության ոլորտում երկու համալսարանների միջև կապերի ամրապնդմանն ու գործակցության շրջանակի ընդլայնմանը։

Сурен Папикян посетил Национальный университет обороны США
9 Сентября, 2022 20:308 сентября в рамках рабочего визита в США министр обороны Армении посетил Национальный университет обороны в Вашингтоне, где встретился с главой университета генерал-лейтенантом Майклом Пленом.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества в сфере военного образования. Министр обороны РА подчеркнул важность развития сотрудничества между Национальным исследовательским университетом обороны Министерства обороны РА и Национальным университетом обороны США не только в направлении организации различных курсов, но и в направлении разработки образовательных программ и методологии обучения.
Генерал-лейтенант Майкл Плен, в свою очередь, подтвердил готовность содействовать укреплению связей между двумя университетами и расширению масштабов сотрудничества в области военного образования.