Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյին։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պատանդառության մեջ գտնվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական անձանց շուտափույթ ազատ արձակման ու հայրենադարձման խնդրին, ինչպես նաև անհայտ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։
Քննարկվել են համագործակցության մի շարք հարցեր, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ՀՀ զինված ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությունը միջազգային մարդասիրական իրավունքի դասընթացներին։

Edward Asryan received the head of ICRC delegation
On August 30, Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defense, Major General Edward Asryan received the head of the delegation of the International Committee of the Red Cross in Armenia, Thierry Ribault.
During the meeting, the sides touched upon the issues of the quick release and repatriation of Armenian prisoners of war and civilians held hostage in Azerbaijan, as well as work being carried out to find the missing persons.
A number of issues of cooperation were discussed, an agreement was reached to continue the participation of the representatives of the RA Armed Forces in international humanitarian law courses.