Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյին։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պատանդառության մեջ գտնվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական անձանց շուտափույթ ազատ արձակման ու հայրենադարձման խնդրին, ինչպես նաև անհայտ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։
Քննարկվել են համագործակցության մի շարք հարցեր, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ՀՀ զինված ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությունը միջազգային մարդասիրական իրավունքի դասընթացներին։

Эдвард Асрян принял главу делегации МККК
30 августа начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдуард Асрян принял главу делегации Международного комитета Красного Креста в Армении Тьерри Рибо.
В ходе встречи стороны коснулись вопросов скорейшего освобождения и репатриации армянских военнопленных и гражданских лиц, находящихся в заложниках в Азербайджане, а также проводимой работы по поиску пропавших без вести.
Обсужден ряд вопросов сотрудничества, достигнута договоренность о продолжении участия представителей ВС РА в курсах международного гуманитарного права.