Անցկացվել է ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների ԱՀՏԱ մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի նիստը
26 Օգոստոսի, 2022 14:26
ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի (ԱՊՀ ՊՆԽ) 2022թ. պլանի համաձայն` օգոստոսի 26-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անկացվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարությունների անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի գծով մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի հերթական նիստը:
Նիստին մասնակցել են ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների պատվիրակությունները և ԱՊՀ ՊՆԽ քարտուղարության ներկայացուցիչները:
Միջոցառմանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը:
Նիստի ընթացքում Կոմիտեի քարտուղար է ընտրվել ՌԴ պաշտպանության նախարարի տեղակալ – ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր ռազմաքաղաքական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Վիկտոր Գորեմիկինը, ով ներկայացրել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի միջև անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի ոլորտում իրականացվող միջոցառումները, կարևորել դրանց շարունակականության և զարգացման ապահովումը:
Նիստի մասնակիցների հավանությանն է արժանացել ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Ս. Ստեփանյանի ներկայացրած տեղեկատվությունը ՀՀ ԶՈՒ անձնակազմի հետ դաստիարակչական աշխատանքների հիմնական ուղղությունների մասին:
ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի գծով մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի հերթական նիստում ընդունվել են որոշումներ՝ ուղղված զինծառայողների հետ տարվող աշխատանքների ոլորտում բազմակողմ ռազմական համագործակցության համակարգի զարգացմանը:

The meeting of the Committee of the heads of the bodies for work with the personnel of the defence ministries of the CIS states was held
26 August, 2022 14:26Delegations of defence ministries of the CIS countries and representatives of the Secretariat of the CIS Council of Defence Ministers participated in the meeting. Arman Sargsyan, Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia, made a welcome speech at the event.
During the meeting, Deputy Minister of Defence of the Russian Federation - Head of the Main Military-Political Department of the Russian Armed Forces, General-Colonel Victor Goremikin was elected secretary of the Committee, who presented the activities carried out between the Armed Forces of the CIS member states in the field of working with personnel, noted the importance of ensuring their continuity and development.
The participants of the meeting approved the information presented by the head of the Department of Moral and Psychological Support of the RA Armed Forces, colonel S. Stepanyan, about the main directions of the management work with the RA Armed Forces personnel.
At the regular meeting of the committee of heads of bodies for work with personnel of the Ministries of Defence of the CIS member states, decisions were made aimed at developing a system of multilateral military cooperation in the field of work with military personnel.