Անցկացվել է ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների ԱՀՏԱ մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի նիստը
26 Օգոստոսի, 2022 14:26
ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի (ԱՊՀ ՊՆԽ) 2022թ. պլանի համաձայն` օգոստոսի 26-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անկացվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարությունների անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի գծով մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի հերթական նիստը:
Նիստին մասնակցել են ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների պատվիրակությունները և ԱՊՀ ՊՆԽ քարտուղարության ներկայացուցիչները:
Միջոցառմանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը:
Նիստի ընթացքում Կոմիտեի քարտուղար է ընտրվել ՌԴ պաշտպանության նախարարի տեղակալ – ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր ռազմաքաղաքական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Վիկտոր Գորեմիկինը, ով ներկայացրել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի միջև անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի ոլորտում իրականացվող միջոցառումները, կարևորել դրանց շարունակականության և զարգացման ապահովումը:
Նիստի մասնակիցների հավանությանն է արժանացել ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Ս. Ստեփանյանի ներկայացրած տեղեկատվությունը ՀՀ ԶՈՒ անձնակազմի հետ դաստիարակչական աշխատանքների հիմնական ուղղությունների մասին:
ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի գծով մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի հերթական նիստում ընդունվել են որոշումներ՝ ուղղված զինծառայողների հետ տարվող աշխատանքների ոլորտում բազմակողմ ռազմական համագործակցության համակարգի զարգացմանը:

Состоялось заседание Комитета руководителей органов по работе с личным составом министерств обороны государств СНГ
26 Августа, 2022 14:26В заседании приняли участие делегации министерств обороны стран СНГ и представители Секретариата Совета министров обороны СНГ. С приветственным словом на мероприятии выступил заместитель министра обороны РА Арман Саргсян.
В ходе заседания секретарем комитета был избран заместитель министра обороны РФ-начальник Главного военно-политического управления ВС РФ, генерал-полковник Виктор Горемыкин, который представил мероприятия, проводимые между Вооруженными силами государств-участников СНГ в сфере работы с личным составом, отметил важность обеспечения их непрерывности и развития.
Участники заседания одобрили представленную начальником Управления морально-психологического обеспечения Вооруженных Сил РА полковником С. Степаняном информацию об основных направлениях управленческой работы с личным составом Вооруженных Сил РА.
На очередном заседании комитета руководителей органов по работе с личным составом Министерств обороны государств - участников СНГ были приняты решения, направленные на развитие системы многостороннего военного сотрудничества в области работы с военнослужащими.