Խորհրդակցություն՝ Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ
Հունիսի 28-ին, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ, ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, ինչպես նաև զորամիավորումների հրամանատարական կազմը՝ տեսակապի միջոցով։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում կարգապահական խնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ սմարթֆոնների կիրառման արգելքի վերաբերյալ հրամանների կատարումը, վերջին շրջանում հաճախակիացած՝ զինծառայողների մասնակցությամբ ավտովթարների կանխմանը միտված քայլերի իրականացումը և այլն։
Սուրեն Պապիկյանը համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին խիստ հանձնարարական է տվել՝ նշված խնդիրները ուշադրության կենտրոնում պահելու և ողջամիտ ժամկետում կատարված աշխատանքների և դրանց արդյունքների մասին զեկուցելու վերաբերյալ։
Զեկույցներով հանդես են եկել նաև առաջնագծում ամրաշինական աշխատանքների իրականացման պատասխանատուները։ Պաշտպանության նախարարը հանձնարարել է գործուն քայլեր ձեռնարկել աշխատանքները պատշաճ որակով և սահմանված ժամկետներում կատարելու ուղղությամբ։

Совещание под председательством Сурена Папикяна
28 Июня, 2022 13:2428 июня под председательством министра обороны РА Сурена Папикяна в административном комплексе Министерства обороны состоялось совещание, в котором приняли участие руководство Министерства обороны, Генерального штаба Вооруженных Сил. Командный состав армейских корпусов присоединился к совещанию по видеосвязи.
В ходе совещания был обсужден ряд вопросов, связанных с дисциплиной в Вооруженных Силах, в частности, выполнение приказов о запрете использования смартфонов, меры, направленные на предотвращение увеличения в последнее время числа автомобильных происшествий с участием военнослужащих и так далее.
Сурен Папикян дал руководителям соответствующих ведомств строгое указание держать эти вопросы в центре внимания и в разумные сроки докладывать о проделанной работе и ее результатах.
С докладами выступили и ответственные за выполнение фортификационных работ на передовой. Министр обороны поручил принять активные меры для проведения работ качественно и в установленные сроки.