31 Մայիսի, 2022 15:51
Պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման, դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաև զորակոչիկների կարողությունները պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության ընթացքում առավել արդյունավետ օգտագործելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ։
2022թ. ամառային զորակոչին ենթակա զորակոչիկները կարող են մասնակցել «1991» ստորաբաժանման արհեստական բանականության խմբում ծառայության անցնելու համար մրցույթին՝ հետևյալ մասնագիտացումներից մեկով.
1. մեքենայական ուսուցում,
2. տվյալների ճարտարագիտություն,
3. տվյալների վերլուծություն և վիճակագրություն։
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները կարող են գրանցվել 1991.mil.am կայքում, կամ դիմել ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության համապատասխան տարածքային ստորաբաժանում՝ մինչև ս.թ. հունիսի 30-ը ներառյալ:

31 Мая, 2022 15:51Министерство обороны Республики Армения объявляет конкурс на создание высокотехнологичных решений в системе обороны, их эффективное применение, а также более эффективное использование возможностей призывников во время обязательной военной службы.
Призывники, подлежащие летнему призыву 2022 года, могут принять участие в конкурсе для прохождения службы в группе искусственного интеллекта подразделения “1991” по одной из следующих специализаций:
1. машинное обучение,
2. разработка данных,
3. анализ данных и статистика.
Призывники, желающие принять участие в конкурсе, могут зарегистрироваться на сайте 1991.mil.am или обратиться в соответствующее территориальное подразделение службы призыва и мобилизационного пополнения Министерства обороны Республики Армения до 30 июня 2022 года включительно.