31 Մայիսի, 2022 15:51
Պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման, դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաև զորակոչիկների կարողությունները պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության ընթացքում առավել արդյունավետ օգտագործելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ։
2022թ. ամառային զորակոչին ենթակա զորակոչիկները կարող են մասնակցել «1991» ստորաբաժանման արհեստական բանականության խմբում ծառայության անցնելու համար մրցույթին՝ հետևյալ մասնագիտացումներից մեկով.
1. մեքենայական ուսուցում,
2. տվյալների ճարտարագիտություն,
3. տվյալների վերլուծություն և վիճակագրություն։
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները կարող են գրանցվել 1991.mil.am կայքում, կամ դիմել ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության համապատասխան տարածքային ստորաբաժանում՝ մինչև ս.թ. հունիսի 30-ը ներառյալ:

31 May, 2022 15:51The Ministry of Defence of the Republic of Armenia announces a competition for creation of high-tech solutions in the defence system, their effective application, as well as more effective use of the capabilities of conscripts during compulsory military service.
Conscripts subject to the 2022 summer conscription can take part in the competition for service in the artificial intelligence group of the “1991” subdivision in one of the following specializations:
1. machine learning,
2. data engineering,
3. data analysis and statistics.
Conscripts who wish to take part in the competition can register on 1991.mil.am or contact the relevant territorial conscription subdivision and mobilization replenishment service of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia until June 30, 2022 inclusively.