ՊԱՀՀ-ում մեկնարկել է գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի հինգերորդ հոսքը
Մայիսի 23-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի հինգերորդ հոսքի մեկնարկի հանդիսավոր արարողությունը:
«Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՊՆ ՊԱՀՀ-ում՝ համալսարանի առաքելությանը և նպատակներին համապատասխան կրթություն իրականացնելու համար:
Դասընթացը միտված է նպաստելու ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողության ու պետության անվտանգության մտավոր ապահովման ռազմավարական ներուժի զարգացմանը, նրանց ռազմագիտավերլուծա­կան, կառավարչական կարողությունների կատարելագործմանը և ռազմավարական մակարդակում կիրառման անհրաժեշտ հմտությունների զարգացմանը:
Դասընթացի շրջանակներում ուսումնառողներին փոխանցվում են համալիր գիտելիքներ պետության ռազմական անվտանգության համակարգի վերաբերյալ:

The fifth stream of the departmental academic training course has started at NDRU
23 May, 2022 15:51On May 23, a solemn ceremony was held at the National Defence Research University of the RA Ministry of Defence for the start of the fifth stream of the "State Military Security" departmental academic training course.
The "State Military Security" departmental academic training course was developed at the NDRU of the Ministry of Defence to implement education in accordance with the mission and goals of the University.
The course is aimed at promoting strategic and critical thinking of students and developing the strategic potential for intellectual security of the state, improving their military-analytical, managerial skills and developing the necessary skills of application at the strategic level.
Within the framework of the course, students gain comprehensive knowledge about the state military security system.