ՊԱՀՀ-ում մեկնարկել է գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի հինգերորդ հոսքը
Մայիսի 23-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի հինգերորդ հոսքի մեկնարկի հանդիսավոր արարողությունը:
«Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՊՆ ՊԱՀՀ-ում՝ համալսարանի առաքելությանը և նպատակներին համապատասխան կրթություն իրականացնելու համար:
Դասընթացը միտված է նպաստելու ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողության ու պետության անվտանգության մտավոր ապահովման ռազմավարական ներուժի զարգացմանը, նրանց ռազմագիտավերլուծա­կան, կառավարչական կարողությունների կատարելագործմանը և ռազմավարական մակարդակում կիրառման անհրաժեշտ հմտությունների զարգացմանը:
Դասընթացի շրջանակներում ուսումնառողներին փոխանցվում են համալիր գիտելիքներ պետության ռազմական անվտանգության համակարգի վերաբերյալ:

Пятый поток ведомственного академического учебного курса начался в НИУО
23 Мая, 2022 15:5123 мая в Национальном исследовательском университете обороны Министерства обороны РА состоялась торжественная церемония начала пятого потока ведомственного академического учебного курса "Государственная военная безопасность".
Ведомственный академический учебный курс "Государственная военная безопасность" был разработан в НИУО Министерства обороны для реализации образования в соответствии с миссией и целями университета.
Курс направлен на развитие стратегического и критического мышления студентов и развитие стратегического потенциала интеллектуальной безопасности государства, совершенствование их военно-аналитических, управленческих навыков и развитие необходимых навыков применения на стратегическом уровне.
В рамках курса студенты получают всесторонние знания о государственной системе военной безопасности.