13 Ապրիլի, 2022 18:01Ապրիլի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դևալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Մասնավորապես, կարևորվել է փոխգործակցության խորացումը ռազմատեխնիկական, ռազմակրթական, մարտական պատրաստության և խաղաղապահության ոլորտներում։ Կողմերը շեշտադրել են ռազմաքաղաքական խորհրդատվությունների, բարձր մակարդակով փոխայցելությունների, ինչպես նաև Հայաստանի և Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև ռազմական համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրման կարևորությունը:

13 Апреля, 2022 18:0113 апреля министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Индия в Республике Армения Кишана Дана Девала.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов двустороннего сотрудничества в оборонной сфере. В частности, подчеркнута важность углубления сотрудничества в сферах военно-технической, военно-образовательной, боевой подготовки и миротворчества. Стороны подчеркнули необходимость военно-политических консультаций, взаимных визитов на высоком уровне, а также подписания соглашения о военном сотрудничестве между министерствоми обороны Армении и Индии.