13 Ապրիլի, 2022 18:01Ապրիլի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դևալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Մասնավորապես, կարևորվել է փոխգործակցության խորացումը ռազմատեխնիկական, ռազմակրթական, մարտական պատրաստության և խաղաղապահության ոլորտներում։ Կողմերը շեշտադրել են ռազմաքաղաքական խորհրդատվությունների, բարձր մակարդակով փոխայցելությունների, ինչպես նաև Հայաստանի և Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև ռազմական համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրման կարևորությունը:

The RA Minister of Defence received the Ambassador of India
13 April, 2022 18:01On April 13, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to the Republic of Armenia Kishan Dan Dewal.
A number of issues related to bilateral cooperation in the defence sphere were discussed during the meeting. In particular, the importance of deepening cooperation in the fields of military-technical, military-educational, combat training and peacekeeping was highlighted. The parties stressed the need for military-political consultations, high-level reciprocal visits, as well as signing an agreement on military cooperation between the ministries of defence of Armenia and India.