Խորհրդակցություն՝ պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ
Ապրիլի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն, որին ներկա է եղել ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, տեսակապի միջոցով մասնակցել են նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարները։
Ըստ ուղղությունների՝ զեկույցներ են ներկայացվել ձմռան ընթացքում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ, ինչպես նաև նախանշվել առաջիկա ծրագրերը։
Խորհրդակցության արդյունքներով պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ է տվել՝ արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ։

Consultation chaired by the Minister of Defence
11 April, 2022 13:58On April 11, a consultation, attended by the leadership of the Ministry of Defence, the Armed Forces and Armed Forces General Staff, was held under the chairmanship of the RA Minister of Defence Suren Papikyan. The commanders of the army units also participated in the consultation via video conncetion.
Sectoral reports on the work completed over the winter were presented , as well as forthcoming programs were outlined.
Following the consultation, the Minister of Defence Suren Papikyan gave instructions to the heads of the responsible subdivisions to eliminate the identified problems in a short time.