ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից
24 Փետրվարի, 2022 17:04Հայաստանի Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 24-ին հրամանագիր է ստորագրել գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ։
Նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանի նույն օրվա այլ հրամանագրերով զբաղեցրած պաշտոններից ազատվել են ՀՀ զինված ուժերի պատրաստության գլխավոր վարչության պետ- ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Անդրանիկ Մակարյանը, ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արմեն Հարությունյանը, ՀՀ զինված ուժերի բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Արթուր Պողոսյանը, ՀՀ զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Առուշանյանը։

Начальник Генерального штаба ВС РА освобожден от занимаемой должности
24 Февраля, 2022 17:04Исполняющий обязанности президента РА Ален Симонян 24 февраля подписал указ об освобождении генерал-лейтенанта Артака Давтяна от должности начальника Генерального штаба ВС РА.
Исполняющий обязанности Президента Ален Симонян в тот же день подписал другие указы об освобождении от должности начальника Главного управления подготовки ВС РА - заместителя начальника Генерального штаба ВС РА, начальника Государственного управления артиллерии генерал-лейтенанта Андраника Макаряна, ВС РА генерал-майора Армена Арутюняна, начальника Управления морального обеспечения ВС РА полковника Артура Погосяна, начальника Государственного управления инженерных войск ВС РА полковника Армена Арушаняна.