ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից
24 Փետրվարի, 2022 17:04Հայաստանի Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 24-ին հրամանագիր է ստորագրել գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ։
Նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանի նույն օրվա այլ հրամանագրերով զբաղեցրած պաշտոններից ազատվել են ՀՀ զինված ուժերի պատրաստության գլխավոր վարչության պետ- ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Անդրանիկ Մակարյանը, ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արմեն Հարությունյանը, ՀՀ զինված ուժերի բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Արթուր Պողոսյանը, ՀՀ զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Առուշանյանը։

The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces has been dismissed
24 February, 2022 17:04Acting President of the Republic of Armenia Alen Simonyan on February 24 signed a decree on dismissing Lieutenant General Artak Davtyan from the post of Chief of the General Staff of the RA Armed Forces.
Acting President Alen Simonyan signed other decrees on the same day on dismissing Chief of the General Department of Training of the RA Armed Forces - Deputy Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Andranik Makaryan, Head of the State Department of Artillery of the RA Armed Forces, Major General Armen Harutyunyan, Head of the Morale Support Department of the RA Armed Forces, Colonel Arthur Poghosyan, Head of the State Department of Engineering Troops of the RA Armed Forces, Colonel Armen Arushanyan.