ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանին
Փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Դեսպանի խնդրանքով պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախում ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ստեղծված սահմանային իրավիճակը, Հայաստանի Հանրապետության դիրքորոշումները և առաջարկները լարվածության թուլացման ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև միջազգային զարգացումներին առնչվող հարցեր: Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգային միջավայրի, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ:

The RA Minister of Defence received the Ambassador of the Kingdom of the Netherlands
17 February, 2022 17:36On February 17, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Nico Schermers.
Issues related to regional security were discussed during the meeting. At the request of the Ambassador, the Minister of Defence presented the situation on the border after the cessation of hostilities in Artsakh, the positions and proposals of the Republic of Armenia to reduce tension.
Issues related to international developments were also discussed. The interlocutors exchanged views on regional and international security, opportunities for bilateral and multilateral cooperation.