ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանին
Փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Դեսպանի խնդրանքով պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախում ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ստեղծված սահմանային իրավիճակը, Հայաստանի Հանրապետության դիրքորոշումները և առաջարկները լարվածության թուլացման ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև միջազգային զարգացումներին առնչվող հարցեր: Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգային միջավայրի, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ:

Министерство обороны РА приняло посла Королевства Нидерландов
17 февраля министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Нидерландов в РА Нико Шермерса.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся региональной безопасности. По просьбе посла министр обороны представил ситуацию на границе после прекращения боевых действий в Арцахе, позиции и предложения Республики Армения по снижению напряженности.
Также были обсуждены вопросы, связанные с международными событиями. Собеседники обменялись мнениями о региональной и международной безопасности, возможностях двустороннего и многостороннего сотрудничества.