16 Փետրվարի, 2022 18:00
Փետրվար 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին և ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ֆրեդերիկ Կամպոսին (նստավայրը` ք. Թբիլիսի):
ՀՀ պաշտպանության նախարարը, բարձր գնահատելով Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև քաղաքական հարաբերությունների ներկա մակարդակը, շնորհակալություն է հայտնել հայ ռազմագերիների հայրենադարձման, ինչպես նաև  տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման հարցերում Ֆրանսիայի ղեկավարության ցուցաբերած աջակցության համար:
Դեսպան Լույոյի խնդրանքով պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

16 Февраля, 2022 18:00
16 февраля министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо и военного атташе, подполковника Фредерика Кампоса (резиденция в Тбилиси).
Министр обороны РА выразил признательность за поддержку французского руководства в репатриации армянских военнопленных, а также в установлении мира и стабильности в регионе, высоко оценив нынешний уровень политических отношений между Арменией и Францией.
По просьбе посла Луйо глава оборонного ведомства представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся двустороннего армяно-французского сотрудничества в сфере обороны и региональной безопасности.