16 Փետրվարի, 2022 18:00
Փետրվար 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին և ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ֆրեդերիկ Կամպոսին (նստավայրը` ք. Թբիլիսի):
ՀՀ պաշտպանության նախարարը, բարձր գնահատելով Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև քաղաքական հարաբերությունների ներկա մակարդակը, շնորհակալություն է հայտնել հայ ռազմագերիների հայրենադարձման, ինչպես նաև  տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման հարցերում Ֆրանսիայի ղեկավարության ցուցաբերած աջակցության համար:
Դեսպան Լույոյի խնդրանքով պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

16 February, 2022 18:00On February 16, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of France to the Republic of Armenia Anne Louyot and Military Attaché, Lieutenant Colonel Frédéric Campos (residence in Tbilisi).
The RA Minister of Defence expressed gratitude for the support of the French leadership in the repatriation of Armenian prisoners of war, as well as in the establishment of peace and stability in the region, highly appreciating the current level of political relations between Armenia and France.
At the request of Ambassador Louyot, the head of the Defense Department presented the situation on the Armenian-Azerbaijani border.
A number of issues related to the Armenian-French bilateral cooperation in the field of defense and regional security were discussed during the meeting.