Սուրեն Պապիկյանն այցելել է խաղաղապահ բրիգադ
Փետրվարի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացվել բրիգադի գործառույթները, զինծառայողների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների ընթացքը։ Պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է զորամասի սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և զինծառայողների սննդի կազմակերպման խնդիրներին:
Խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպման ընթացքում Սուրեն Պապիկյանն առանձնահատուկ կարևորել է զինծառայողների գիտելիքների և օտար լեզուների իմացության մակարդակի բարձրացման անհրաժեշտությունը:
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված խաղաղապահների հիշատակին։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Զառ»  ուսումնական կենտրոն, տեղում հետևել նոր կառուցվող զորանոցի և ճաշարանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին։ Պաշտպանության նախարարը զորամասի հրամանատարական կազմին հանձնարարականներ է տվել՝ արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ:

Сурен Папикян посетил миротворческую бригаду
11 Февраля, 2022 18:4611 февраля министр обороны Армении Сурен Папикян посетил миротворческую бригаду Вооруженных Сил. Руководителю оборонного ведомства были представлены функции бригады, процесс организации учебного процесса и меры по тактической и профессиональной подготовке военнослужащих. Министр обороны ознакомился с социально-бытовыми условиями воинской части и проблемами организации питания военнослужащих.
В ходе встречи с командным составом миротворческой бригады Сурен Папикян подчеркнул необходимость повышения уровня знаний военнослужащих и владения иностранными языками.
В конце визита глава оборонного ведомства почтил память миротворцев, погибших во время боевых действий.
Затем Сурен Папикян посетил учебный центр “Зар”, проследил за ходом строительства новых казарм и столовой. Министр обороны поручил командному составу воинской части устранить возможные неполадки в короткие сроки.