Սուրեն Պապիկյանն այցելել է խաղաղապահ բրիգադ
Փետրվարի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացվել բրիգադի գործառույթները, զինծառայողների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների ընթացքը։ Պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է զորամասի սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և զինծառայողների սննդի կազմակերպման խնդիրներին:
Խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպման ընթացքում Սուրեն Պապիկյանն առանձնահատուկ կարևորել է զինծառայողների գիտելիքների և օտար լեզուների իմացության մակարդակի բարձրացման անհրաժեշտությունը:
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված խաղաղապահների հիշատակին։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Զառ»  ուսումնական կենտրոն, տեղում հետևել նոր կառուցվող զորանոցի և ճաշարանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին։ Պաշտպանության նախարարը զորամասի հրամանատարական կազմին հանձնարարականներ է տվել՝ արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ:

11 February, 2022 18:46
On February 11, Minister of Defence of Armenia Suren Papikyan visited a peacekeeping brigade of the Armed Forces. The head of the Defence Department was presented with the functions of the brigade, the process of organizing the educational process and measures for tactical and professional training of military personnel. The Minister of Defence got acquainted with the social and living conditions of the military unit and the problems of catering for the servicemen.
During the meeting with the command staff of the peacekeeping brigade, Suren Papikyan emphasized the need to improve the level of knowledge of the servicemen and their knowledge of foreign languages.
At the end of the visit, the head of the Defence Department paid tribute to the memory of the peacekeepers who died during the hostilities.
Suren Papikyan, then, visited “Zar” training center, followed the progress of the construction of the new barracks and the canteen. The Minister of Defence instructed the command staff of the military unit to eliminate the possible issues in a short time.