Կոլեգիայի նիստ՝ պաշտպանության նախարարությունում
Հունվարի 26-ին, ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում ամփոփվել են 2021 թվականին կատարված աշխատանքների արդյունքները, ինչպես նաև նախանշվել ընթացիկ տարվա ծրագրային առաջնահերթությունները, առկա խնդիրները և դրանց լուծման ուղիները։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն առանձնահատուկ ուշադրություն է հրավիրել արձանագրված թերությունների ու բացթողումների վրա և պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ տվել՝ ողջամիտ ժամկետներում դրանք շտկելու և զեկուցելու վերաբերյալ։
Նիստի ավարտին տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողություն, որի ընթացքում գերատեսչական պարգևների են արժանացել զինված ուժերի՝ առավել բարձր արդյունքներ գրանցած ստորաբաժանումներն ու զինծառայողները։

Board meeting at the Ministry of Defence
26 January, 2022 17:47On January 26, in the administrative complex of the RA Ministry of Defence, a board meeting was held headed by the Minister of Defence Suren Papikyan, during which the results of the work done in 2021 were summarized, as well as the program priorities of the current year, the existing problems and the ways to solve them.
The Head of the Ministry of Defence paid special attention to the registered shortcomings and omissions, gave instructions to the heads of the responsible subdivisions to correct them and report within a reasonable time.
At the end of the meeting, an award ceremony was held, during which the subdivisions and servicemen of the Armed Forces with the highest results were awarded departmental awards.