Կոլեգիայի նիստ՝ պաշտպանության նախարարությունում
Հունվարի 26-ին, ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում ամփոփվել են 2021 թվականին կատարված աշխատանքների արդյունքները, ինչպես նաև նախանշվել ընթացիկ տարվա ծրագրային առաջնահերթությունները, առկա խնդիրները և դրանց լուծման ուղիները։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն առանձնահատուկ ուշադրություն է հրավիրել արձանագրված թերությունների ու բացթողումների վրա և պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ տվել՝ ողջամիտ ժամկետներում դրանք շտկելու և զեկուցելու վերաբերյալ։
Նիստի ավարտին տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողություն, որի ընթացքում գերատեսչական պարգևների են արժանացել զինված ուժերի՝ առավել բարձր արդյունքներ գրանցած ստորաբաժանումներն ու զինծառայողները։

Заседание коллегии в Министерстве обороны
26 Января, 2022 17:4726 января в административном комплексе МО РА под руководством министра обороны Сурена Папикяна состоялось заседание коллегии, в ходе которого были подведены итоги проделанной в 2021 году работы, а также намечены программные приоритеты текущего года, существующие задачи и пути их решения.
Глава оборонного ведомства обратил особое внимание на зафиксированные недостатки и упущения и дал руководителям соответствующих подразделений поручения по их исправлению и докладу в разумные сроки.
В конце заседания состоялась церемония награждения, в ходе которой ведомственных наград удостоились подразделения Вооруженных сил и военнослужащие, достигшие наиболее высоких результатов.