Տեղի է ունեցել ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարների հեռախոսազրույցը
10 Հունվարի, 2022Հունվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար, ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Ղազախստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը, ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի և պաշտպանության նախարարների խորհրդի որոշումների կատարման ընթացքի և ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի գործունեության հետ կապված հարցեր, մտքեր են փոխանակվել իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ:

The telephone conversation between the RA and RF Defence Ministers took place
10 January, 2022 17:05On January 10, RA Minister of Defence, Chairman of the CSTO Council of Defence Ministers Suren Papikyan had a telephone conversation with the Minister of Defence of the Russian Federation, army general Sergey Shoigu.
During the telephone conversation, the situation in the Republic of Kazakhstan, issues related to the implementation of the decisions of the CSTO Collective Security Council, the Council of Defence Ministers, the activities of the CSTO Collective Peacekeeping Forces were discussed, they exchanged views on the implemented measures.