Տեղի է ունեցել ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարների հեռախոսազրույցը
10 Հունվարի, 2022Հունվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար, ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Ղազախստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը, ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի և պաշտպանության նախարարների խորհրդի որոշումների կատարման ընթացքի և ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի գործունեության հետ կապված հարցեր, մտքեր են փոխանակվել իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ:

Состоялся телефонный разговор министров обороны РА и РФ
10 Января, 2022 17:0510 января министр обороны РА, председатель Совета министров обороны ОДКБ Сурен Папикян провел телефонный разговор с министром обороны Российской Федерации генералом армии Сергеем Шойгу.
В ходе телефонной беседы были обсуждены ситуация, сложившаяся в Республике Казахстан, ход выполнения решений Совета коллективной безопасности и Совета министров обороны стран-членов ОДКБ и вопросы, связанные с деятельностью Коллективных миротворческих сил ОДКБ, состоялся обмен мнениями по реализуемым мероприятиям.