Կայացել է Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Արայիկ Հարությունյանի հետ
26 Նոյեմբերի, 2021Նոյեմբերի 26-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ։
Շնորհավորելով Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, Արայիկ Հարությունյանը Սուրեն Պապիկյանին հաջողություն է մաղթել երկրի համար բարդ այս ժամանակահատվածում պատասախանատու առաքելության իրականացման ընթացքում։
Հանդիպմանը քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական շփման գծի իրադրությանը, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի առաքելության ընթացքին և Արցախի հետպատերազմյան վերականգնողական աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Состоялась встреча Сурена Папикяна с Араиком Арутюняном
26 Ноября, 2021 21:4726 ноября состоялась встреча министра обороны РА Сурена Папикяна с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Поздравляя с назначением на пост министра обороны РА, Араик Арутюнян пожелал Сурену Папикяну успехов в выполнении ответственной миссии в этот непростой для страны период.
На встрече был обсужден ряд вопросов, связанных с ситуацией на линии соприкосновения Арцах-Азербайджан, ходом миссии российского миротворческого контингента, а также послевоенными восстановительными работами в Арцахе.