Կայացել է Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Արայիկ Հարությունյանի հետ
26 Նոյեմբերի, 2021Նոյեմբերի 26-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ։
Շնորհավորելով Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, Արայիկ Հարությունյանը Սուրեն Պապիկյանին հաջողություն է մաղթել երկրի համար բարդ այս ժամանակահատվածում պատասախանատու առաքելության իրականացման ընթացքում։
Հանդիպմանը քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական շփման գծի իրադրությանը, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի առաքելության ընթացքին և Արցախի հետպատերազմյան վերականգնողական աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Suren Papikyan met with Arayik Harutyunyan
26 November, 2021 21:47On November 26, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the president of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan.
Congratulating on his appointment to the post of Minister of Defense of the Republic of Armenia, Arayik Harutyunyan wished Suren Papikyan success in carrying out his responsible mission during this difficult period for the country.
A number of issues related to the situation on the Artsakh-Azerbaijani line of contact, the mission of the Russian peacekeeping contingent, and the post-war reconstruction work in Artsakh were discussed at the meeting.