Սերգեյ Շոյգուի շնորհավորական ուղերձը Սուրեն Պապիկյանին
ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին։ Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Սուրեն Ռաֆիկի
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։ Համոզմունք եմ հայտնում, որ Ձեր գործունեությունն այս բարձր և պատասխանատու պաշտոնում կնպաստի մեր երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու հետագա զարգացմանը՝ ի շահ խաղաղության և միջազգային անվտանգության։
Հարգելի Սուրեն Ռաֆիկի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր աշխատանք՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության»։

Поздравительное послание Сергея Шойгу Сурену Папикяну
Министр обороны РФ Сергей Шойгу направил поздравительное послание министру обороны РА Сурену Папикяну. В послании, в частности, говорится:
"Уважаемый Сурен Рафикович
Поздравляю Вас с назначением на пост министра обороны Республики Армения. Выражаю уверенность в том, что ваша деятельность на этой высокой и ответственной должности будет способствовать укреплению и дальнейшему развитию дружественных отношений между министерствами обороны наших стран на благо мира и международной безопасности.
Уважаемый Сурен Рафикович, желаю Вам крепкого здоровья и плодотворной работы на благо Республики Армения».