16 Նոյեմբերի, 2021 16:07
Ադրբեջանի զինված ուժերը, նոյեմբերի 16-ին նախաձեռնած հարձակումն ուղեկցում են լայնածավալ ապատեղեկատվական արշավով։ Մասնավորապես՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր, կեսօրին, մինչև բուն հարձակումն սկսելը, տարածել էր հաղորդագրություն, թե իբր ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները, նոյեմբերի 15-ին և 16-ին հայ-ադրբեջանական սահմանի միանգամից մի քանի ուղղություններով գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը։
Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը նաև պնդում է, թե ՀՀ զինված ուժերը գործողություններ են իրականացնում Տավուշի ուղղությամբ։ Նշված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը փորձում է իր լայնածավալ սադրանքի համար մեղադրել հայկական կողմին, այդուհանդերձ, առավել քան ակնհայտ է, որ հենց Ադրբեջանն է նախահարձակ եղել՝ գրոհելով հայկական դիրքերը՝ հրետանային միջոցների և զրահատեխնիկայի կիրառմամբ։

16 Ноября, 2021 16:07Вооруженные силы Азербайджана сопровождают предпринятую 16 ноября атаку масштабной кампанией дезинформации. В частности, сегодня, во второй половине дня, перед фактическим нападением, Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение о том, что подразделения Вооруженных сил РА якобы обстреляли азербайджанские позиции сразу в нескольких направлениях на армяно-азербайджанской границе 15 и 16 ноября.
Министерство обороны Азербайджана утверждает, что вооруженные силы РА проводят операции в направлении Тавуша. Приведенная информация не соответствует действительности. Министерство обороны Азербайджана пытается обвинить армянскую сторону в своей масштабной провокации, однако более чем очевидно, что именно Азербайджан атаковал, напав на армянские позиции с применением артиллерии и бронетехники.