ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին
12 Նոյեմբերի, 2021 17:17Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Կիշան Դան Դևալին և ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Ռաջեշ Պուշկարին (նստավայրը` ք.Մոսկվա):
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը շնորհավորել է բրիգադի գեներալ Պուշկարին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանում առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կարևորվել է փորձի փոխանակման նպատակով զինվորական պատվիրակությունների փոխայցելությունները, ռազմակրթական, մասնագիտական և համատեղ զորավարժությունների անցկացումը:

The Head of General Staff of the Armed Forces received the Ambassador of India
12 November, 2021 17:17On November 12, Head of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, lieutenant general Artak Davtyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to the Republic of Armenia Mr. Kishan Dan Dewal and newly appointed military attaché of India to the Republic of Armenia, brigadier general Rajesh Pushkar (residence in Moscow).
Lieutenant general Artak Davtyan congratulated brigadier general Pushkar on his accreditation in Armenia and wished him success in his mission in Armenia.
Issues related to military and military-technical cooperation were discussed during the meeting. The importance of holding mutual visits of military delegations, conducting military educational, professional and joint exercises with the aim of exchanging experience was indicated.