ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին
12 Նոյեմբերի, 2021 17:17Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Կիշան Դան Դևալին և ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Ռաջեշ Պուշկարին (նստավայրը` ք.Մոսկվա):
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը շնորհավորել է բրիգադի գեներալ Պուշկարին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանում առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կարևորվել է փորձի փոխանակման նպատակով զինվորական պատվիրակությունների փոխայցելությունները, ռազմակրթական, մասնագիտական և համատեղ զորավարժությունների անցկացումը:

Начальник Генштаба Вооруженных Сил принял посла Индии
12 Ноября, 2021 17:1712 ноября начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения, генерал-лейтенант Артак Давтян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в Республике Армения, господина Кишана Дана Деваля и новоназначенного военного атташе Индии в Республике Армения, бригадного генерала Раджеша Пушкаря (резиденция в Москве).
Генерал-лейтенант Артак Давтян поздравил бригадного генерала Пушкаря с аккредитацией в Армении и пожелал ему успехов в его миссии в Армении.
В ходе встречи обсуждались вопросы военного и военно-технического сотрудничества. Обозначена важность проведения взаимных визитов военных делегаций, проведения военно-образовательных, профессиональных и совместных учений с целью обмена опытом.