Անցկացվել են վերապատրաստման դասընթացներ
Հոկտեմբերի 26-ից 29-ը Երևանում և Դիլիջանում ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կազմակերպման կենտրոնի և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ ՊՆ ռազմական ոստիկանության տարածքային բաժինների և բաժանմունքների անձնակազմի համար անցկացվել են «Կյանքի իրավունք» և «Զինված ուժերի համատեքստում խոշտանգումների, վատ վերաբերմունքի և մահվան դեպքերի արդյունավետ քննության թեմաներով» վերապատրաստման դասընթացներ։
Դասընթացները կազմակերպվել են Եվրոպայի խորհրդի կողմից՝ Եվրոպայի խորհրդի Հայաստանի համար գործողությունների 2019-2022 թթ. ծրագրի շրջանակում։ Մասնակիցներն ուսումնասիրել են զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հարցեր:

Проведены курсы переподготовки
26-29 октября в Ереване и Дилижане по инициативе Центра прав человека и добропорядочности Министерства обороны Республики Армения и ереванского офиса Совета Европы для сотрудников территориальных подразделений и отделений военной полиции МО были проведены курсы переподготовки на темы «Право на жизнь» и «Эффективное расследование пыток, жестокого обращения и случаев смерти в вооруженных силах».
Курсы были организованы Советом Европы в рамках Плана действий Совета Европы для Армении на 2019-2022 годы. Участники изучали вопросы, касающиеся защиты прав человека в вооруженных силах.