Անցկացվել են վերապատրաստման դասընթացներ
Հոկտեմբերի 26-ից 29-ը Երևանում և Դիլիջանում ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կազմակերպման կենտրոնի և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ ՊՆ ռազմական ոստիկանության տարածքային բաժինների և բաժանմունքների անձնակազմի համար անցկացվել են «Կյանքի իրավունք» և «Զինված ուժերի համատեքստում խոշտանգումների, վատ վերաբերմունքի և մահվան դեպքերի արդյունավետ քննության թեմաներով» վերապատրաստման դասընթացներ։
Դասընթացները կազմակերպվել են Եվրոպայի խորհրդի կողմից՝ Եվրոպայի խորհրդի Հայաստանի համար գործողությունների 2019-2022 թթ. ծրագրի շրջանակում։ Մասնակիցներն ուսումնասիրել են զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հարցեր:

Retraining courses were conducted
2 November, 2021 16:04On October 26-29, in Yerevan and Dilijan, at the initiative of the Center for Human Rights and Integrity of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia and the Yerevan Office of the Council of Europe, retraining courses were held for the employees of the territorial divisions and departments of military police of the Ministry of Defence on the topics “Right to Life” and “Effective Investigation of torture, ill-treatment and deaths in the armed forces".
The courses were organized by the Council of Europe within the framework of the Council of Europe Action Plan for Armenia 2019-2022. Participants explored issues related to the protection of human rights in the armed forces.