Հայաստանի Հանրապետություն է տեղափոխվել «Սպուտնիկ-Վ» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի և ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն է փոխանցել է 50.000 դեղաչափ «Սպուտնիկ-Վ» պատվաստանյութ:
Հոկտեմբերի 14-ին պատվաստանյութի խմբաքանակը ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռով տեղափոխվել է Երևան:
Ստացված պատվաստանյութը կօգտագործվի ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար, խմբաքանակի մի մասն էլ կհատկացվի ՀՀ առողջապահության նախարարությանը՝ քաղաքացիական անձանց պատվաստումների նպատակով։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնում ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը պատվաստանյութի խմբաքանակը ՀՀ զինված ուժերին փոխանցելու, ինչպես նաև համավարակի դեմ պայքարում արդյունավետ օգնություն ցուցաբերելու համար:

The next batch of "Sputnik-V" vaccine has been transferred to the Republic of Armenia
According to the agreement reached between the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan and the Minister of Defence of the Russian Federation, General of the Army Sergey Shoigu, the Ministry of Defence of the Russian Federation provided the Ministry of Defence of RA with 50,000 doses of "Sputnik-V" vaccine.
On October 14, the batch of vaccine was delivered to Yerevan by a military transport plane.
The received vaccine will be used for the needs of the RA Armed Forces, and a part of the batch will be allocated to the RA Ministry of Health for vaccination of civilians.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia thanks the Ministry of Defence of the Russian Federation for transferring the batch of vaccine to the Armed Forces of the Republic of Armenia, as well as for providing effective assistance in the fight against the epidemic.