Հայաստանի Հանրապետություն է տեղափոխվել «Սպուտնիկ-Վ» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի և ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն է փոխանցել է 50.000 դեղաչափ «Սպուտնիկ-Վ» պատվաստանյութ:
Հոկտեմբերի 14-ին պատվաստանյութի խմբաքանակը ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռով տեղափոխվել է Երևան:
Ստացված պատվաստանյութը կօգտագործվի ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար, խմբաքանակի մի մասն էլ կհատկացվի ՀՀ առողջապահության նախարարությանը՝ քաղաքացիական անձանց պատվաստումների նպատակով։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնում ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը պատվաստանյութի խմբաքանակը ՀՀ զինված ուժերին փոխանցելու, ինչպես նաև համավարակի դեմ պայքարում արդյունավետ օգնություն ցուցաբերելու համար:

Очередная партия вакцины "Спутник-В" доставлена в Республику Армения
14 Октября, 2021 19:20Согласно договоренности, достигнутой между Министром обороны Республики Армения Аршаком Карапетяном и Министром обороны Российской Федерации, генералом армии Сергеем Шойгу, Министерство обороны Российской Федерации предоставило Министерству обороны РА 50 000 доз вакцины "Спутник-В".
14 октября партия вакцины была доставлена в Ереван военно-транспортным самолетом.
Полученная вакцина будет использована для нужд Вооруженных сил РА, а часть партии будет передана Министерству здравоохранения РА для вакцинации гражданского населения.
Министерство обороны Республики Армения благодарит Министерство обороны Российской Федерации за передачу партии вакцины Вооруженным силам Республики Армения, а также за оказание эффективной помощи в борьбе с эпидемией.