ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանին
Հուլիսի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մոհամմեդ Շարիֆ Աբդուլլա Ալմուլլային։
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է տիկին դեսպանին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-էմիրաթական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Տիկին դեսպանը փոխանցել է 2023 թ. նոյեմբերին Դուբայում կայանալիք Դուբայի ավիացիոն ցուցահանդեսին մասնակցելու` ԱՄԷ փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ, պաշտպանության նախարար Շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշեդ Ալ-Մաքթումի հրավերը:

Министр обороны РА принял посла Объединенных Арабских Эмиратов
17 Июля, 2023 13:1217 июля министр обороны РА Сурен Папикян принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в РА Нариман Мохаммед Шариф Абдулла Альмуллай.
Министр обороны поздравил госпожу посла и пожелал продуктивной работы.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-эмиратского сотрудничества.
Госпожа посол передала приглашение вице-президента ОАЭ, премьер-министра, правителя Дубая, министра обороны шейха Мухаммада бен Рашида Аль Мактума принять участие в авиационной выставке в Дубае в ноябре текущего года.